S.S.S.

Rezervasyon Soruları

Rezervasyon Süreci Nasıl?

Kiralamak istediğiniz tatil konutunu ve kiralayacağınız tarihlerinizi belirlendikten sonra sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgileri alınarak Ön Rezervasyon işleminiz yapılmış olur,

Seçmiş olduğunuz villa ve tarih sırasında bizim tarafımızdan uygunluğu onaylandıktan sonra, 24 saat içerisinde, size gönderilen ödeme linki üzerinden banka ödemesi yada kredi kartı ile kiralama bedelinin %30’unu kaparo olarak alınır.

Tatilinizin başlangıcında geriye kalan tutar ofisimizde yada kiraladığınız villa/apart tesliminde NAKİT OLARAK alınır.

Kaparo teslim alındığında en geç 24 saat içerisinde tarafınıza yazılı olarak (e-mail) Rezervasyon Onayı Gönderilmektedir, Rezervasyon onayı içerisinde toplam ücret, alınan kaparo ve hangi tarihlerde villanın adınıza rezerve edildiği belirtilmektedir.

Villaya girişinizde tüm demirbaşların sayımı yapılır ve ilanda belirtilen miktarda depozit alınır. Alınan depozit, herhangi bir hasar söz konusu değilse villadan çıkışınıza istinaden nakit olarak ya da banka hesabınıza gönderilerek iade edilir.

Nasıl rezervasyon yapabilirim?

Kiralamak istediğiniz villanın detay sayfasının sol tarafında yer alan tarih sekmesinden villanın müsaitliğini kontrol edebilirsiniz.

Rezervasyon Formunu Doldurdum. Rezervasyonum Kesinleşti mi ?

Sadece rezervasyon formunu doldurmanız villayı kiraladınız anlamına gelmiyor. Belirtilen ön ödemeyi yapmanız gerekiyor. Daha sonra bizim tarafımızdan size konfirmasyon belgesi yollanıyor. Bu şekilde rezervasyonunuz kesinleşmiş oluyor.

Rezervasyon Formunu Doldurdum Bana Herhangi Bir Belge Gelmedi

Rezervasyon formunu doldurduğunuz zaman size herhangi bir belge gelmez. Size, ya telefon ile ya da mail yoluyla dönüş yapıyoruz. Siz de mail, telefon yada whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Tek kişinin kimlik bilgileriyle villa kiralanabiliyor mu? kalan kişilerin bilgileri de gerekli mi?

Yeni yasa kapsamında, villada konaklayan tüm misafirlerimizin kimlik bildirimini, villanın bulunduğu bölgedeki kolluk kuvvetlerine (jandarma ya da polis) yapmamız gerekiyor.

Rezervasyonu İptal Etmek İstiyorum Param Yanar mı ?

Konaklama tarihinize 30 gün veya daha fazla gün kala rezervasyon iptali yaparsanız, yatırmış olduğunuz ön ödeme miktarının tamamı yanıyor. Ama illa ki bu rezervasyon iptalini bize yazılı olarak bildirmek zorundasınız. 29 gün ve daha yakın zamanlarda iptal ederseniz diğer geri kalan ödeyecek olduğunuz miktarın tamamı tarafınızdan tahsil edilir. İptal ve İade ve Kiralama Şartlarını okumak için burayı tıklayınız lütfen. Kiralama Satış Sözleşmesini okuyum

En az kaç günlük kiralama yapabiliyoruz?

VİLLA KONFORU’nda yer alan villalarımızın çoğunluğu en az 7 günlük olarak kiralanmakta olup, değişiklik gösterenler için En az kiralama süresi olarak bilgi bulunmaktadır.

Villaların bulunduğu bölgelerde gezilmesi görülmesi gereken yerler ve etkinliklere ilişkin nasıl bilgi edinebiliriz?

Bu konuda VİLLA KONFORU > Bölgeler sayfalarında ayrıntılı bilgilere yer veriyoruz. Villanızı kiralamadan önce bölgelerini incelemenizi öneririz.

Rezervasyon sırasında kapora alınıyor mu? Ne kadar?

Eminiz hiç kimse, sizlerde böyle mükemmel bir tatili erteleme veya iptal etmek istemezsiniz, ancak bunlar elinizde olmayan nedenlerle gerçekleşebilmekte ve villanın söz konusun dönemde boş kalmasına neden olmaktadır. Villa sahipleri ile yapılan anlaşmalar gereği kendilerine boş veya dolu olmasına bakılmaksızın kira bedelleri ödendiğinden bu  gideri karşılacak kısmi kapora alınmaktadır. Kapora bedelleri villaya göre farklılık gösterebilmektedir. Her villa için talep edilen kapora turarı villa detay sayfasında belirtilmiştir.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor?

Rezervasyon formunun oluşturulmasının ardından ilk etapta, konaklama yapacağınız tarih aralığındaki villanın toplam kiralama bedelinin %30’luk kısmının ödenmesi gerekmektedir.

Biz size nasıl güvenebiliriz ?

Web sitemizin sağ üst tarafında “Hakkımızda” bölümü var. Telefon veya tabletten bakıyorsanız Menü tuşundan “Hakkımızda” bölümüne tıklayıp ulaşabilirsiniz. Orada, bizim vergi levhamız mevcuttur, maliye bakanlığından online olarak veya telefon yoluyla bilgi alabilirsiniz.  Ayrıca orada çalıştığımız bankalar var, bankaları arayıp bizim hakkımızda bilgi alabilirsiniz. Zamanınız var ise veya yakınlarda tanıdık eş, dost, akrabanız var ise ofisimizi ziyaret edebilirler.

Ücrete Neler Dahil?

Elektrik,su,tüpgaz kullanımı,havuz ve bahçe bakımı giderleri ile villaya girişte yapılan temizlik hizmeti ücrete dahildir.

Villalar Size mi Ait ?

Hayır, hiç bir villa ve apart bize ait değil. Biz bu mülklerin kiralanmasından sorumluyuz, villa/apart sahipleri ile siz müşterilerimiz arasında köprü vazifesi görüyoruz.

Ben Şimdi Para Ödemesem, Geldiğimde Tamamını Versem Olur mu ?

Villanın ön ödeme kısmını ödemediğiniz taktirde, rezervasyon yaptırmış olmazsınız, bu yüzden, geldiğiniz zaman villa o gün boş ise ücreti ödeyip konaklama yapabilirsiniz. Yani geldiğiniz zaman o villa boş olmayabilir ve dışarıda kalırsınız. Tercih sizindir.

Tatil Yapacak Olduğumuz Bölge Ne kadar Güvenli ?

Villa/Apart kiralama yapacak olduğunuz bölgeler oldukça güvenli olup her yıl binlerce aile bu bölgelerde tatillerini güvenli bir şekilde geçirmektedirler. Sizin kendi evinizin güvenlik seviyesi ne kadar ise kiraladığınız villanın da güvenlik seviyesi o kadardır.

Yanımızda Gelirken Ne Getirelim ?

Sadece özel eşyalarınızı yanınızda getirmeniz yeterli olacaktır. Çarşaf, nevresim takımı vs. ürünlerin tamamı villa ve apartlarımızda mevcuttur. Şampuan, plaj havlusu vs. özel eşyalarınızı getirebilirsiniz.

Kiraladığımız Villayı Geldiğimiz Zaman Değiştirip Başka Bir Villaya Geçebilir miyiz ?

Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Eğer illa ki değiştirmek isterseniz de, kiralamış olduğunuz villanın parasının tamamını ödemek zorundasınız. Başka bir villaya geçmek için de yeni villanın parasının tamamını ödemek zorundasınız.

TC Numaram Yok Ne Yapabilirim ?

Rezervasyon Formu ve  Kredi Kartı İle Ödeme Formu kısımlarında TC numarası istenilen kısımlara, TC numaranız yok ise, hangi ülkenin vatandaşı iseniz o ülkenin kimlik numarasını girebilirsiniz.

Giriş Saatleri Neden Böyle ? - Çıkış Saatleri Neden Böyle ?

Tüm villalarımızda; ilk gün villaya giriş saati, en erken öğlenden sonra saat 16.00 dır / en son gün villadan ayrılış saati sabah saat 10.00 dır. Aradaki zaman diliminde temizlik yapılmaktadır. Sizden önce ve sizden sonra temizlik yapılıyor. Ondan dolayı saatlerimiz bu şekildedir.

Web Sitenizde Görülen Fiyatlar Günlük mü ?

Web sitemizde görülen fiyatlar günlük fiyatlardır. Siz kalacağınız gün sayısını girdiğinizde toplam fiyatı görebilirsiniz.

Web Sitenizde Görülen Fiyatlar Kişi Başı mı ?

Web sitemizde görülen fiyatlar kişi başı değil villanın tamamının gecelik fiyatlarıdır. Örneğin 8 kişilik bir villada 8 kişi de kalsanız 2 kişi de kalsanız fiyat aynı olacaktır.

Kimlik Bilgilerimi Vermesem Olur mu ?

678 Nolu Kanun Hükmünde Kararname’ye istinaden, villada/apartta konaklayacak olan tüm şahısların (çocuk ve bebekler de dahil) kimlik bilgilerinin tamamını tarafımıza, villa/apart girişinde ibraz etmeniz gerekmektedir. Kimlik bilgileriniz; tarafımızca veya villa sahibi tarafından kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanarak anlık olarak bildirilmektedir. Kimlik bilgilerinizi tarafımıza ibraz etmek istemezseniz villada konaklama yapamazsınız. Ödemiş olduğunuz kaporayı da geri alamazsınız, geri kalan miktar da sizden yasal yollardan alınır. Ayrıca tarafımızca, bu durum kolluk kuvvetlerine anında bildirilecektir.

Biz Villayı 7 Gece Kiralamıştık Ama (Örneğin 4. Gün) Çıkmak İstiyoruz Paramızın geri kalanını İade Eder misiniz ?

Maalesef villayı 7 gece kiraladığınız için 7 gecelik parası ödemeniz gerekmektedir. 1 gece bile kalsanız daha sonra çıksanız veya çıkmak isteseniz de durum bu şekildedir. Zaten aramızdaki anlaşma da bu şekildedir. Hiçbir şekilde size para iadesi yapılmaz.

Biz Villayı 7 Gece Kiralamıştık Ama (Örneğin 5 Gün) Konaklayacağız, girişte 5 günlük parası ödemek istiyoruz.

Maalesef villayı 7 gece kiraladığınız için 7 gecelik parası ödemeniz gerekmektedir. Kalan bakiyenizi ve hasar depozitonuzu tam olarak ödemediğiniz taktirde villada/apartta konaklama yapamazsınız. Aksi taktirde geri kalan miktar sizden yasal yollardan alınır. Yasal yollardan kaynaklanan masraflar da size ait olur.

Villanın İçerisinde Sinek, Böcek ve vs. Hayvan Var, Ben Paramın İadesini İstiyorum ve Villadan Ayrılmak İstiyorum.

Hiç bir villanın içerisine özellikle sinek, böcek ve vs. hayvan yerleştirilmez, konaklama esnasında kapıyı, pencereyi vs. açık bırakırsanız, villalarımızın tamamı doğa içerisinde olduğu için (bu zaten her villanın kendi sayfasında belirtilmiştir ve ayrıca kiralama şartlarında da belirtilmiştir) doğal olarak bu durum olacaktır. Bu gibi durumlardan dolayı villadan çıkmak isterseniz sizin tercihiz olacaktır ama para iadesi kesinlikle yapılmayacaktır.

Biz Villaya Gelmeden Önce Bizim İçin Alışveriş Yapar mısınız ?

Maalesef böyle bir hizmetimiz yoktur.

Villalarda Yemek Var mı?

Villalarımızın/apartlarımızın hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada/apartta, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. Her Villada /Apartta mutfak bulunmaktadır. Mutfakta gerekli aletler de bulunmaktadır. Kendi evinizin mutfağı gibi kullanabilirsiniz.

Havuz Bize Göre Derin, Suyunu Biraz Azaltabilir misiniz ?

Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Havuzun suyunu azaltmak için motorunu ve çalışan teknik sistemi durdurmak gerekir ve bu sistem durduğunda havuzun suyu bakteri ve yosun üretmeye başlar. Hijyenik açıdan kesinlikle uygun değildir. Her villanın kendi sayfasında havuz boyutları yaklaşık olarak belirtilmiştir ve bu bilgileri görerek ve kabul ederek villanızı kiralıyorsunuz.

Havuzun Suyu Değişiyor mu ?

Havuzların suyu dünyanın hiçbir yerinde günlük olarak değişmez, zaten bahsedilen su miktarı ortalama 70 – 80 ton civarlarındadır. Havuzu boşaltmak 2 gün, tekrar doldurmak için ise en az 3 güne ihtiyaç duyulmaktadır. Havuzların günlük bakımı periyodik olarak yapılır, ölçümleri yapıldıktan sonra, gerekli kimyasal maddeleri ihtiyacı kadar kullanılır. Ve havuz temizliği, her gün sabah erken saatte görevli personel tarafından yapılmaktadır.

Havuzun Temizliğini Kim Yapıyor, Nasıl Oluyor?

Her gün sabah erken saatlerde, villa görevlisi veya villa sahibi, villanın bahçe kapısından havuz başına giriş yapar (sizi kimse rahatsız etmez, siz zaten farkına varmazsınız, büyük ihtimalle uyuyor olursunuz) havuzun gerekli temizliği yapılır ve gerekli kimyasalları havuza atılır. Çiçekler ve çimler sulanır. Daha sonra görevli personel, yine bahçe kapısından dışarıya çıkar ve yarın sabaha kadar hiç kimse uğramaz. Yaklaşık 10 veya 20 dakika sürer bu işlem. Bahçesi büyük olan villalarda yarım saate kadar çıkabilir bu süreç.

Ben Havuz Temizliği İstemiyorum Hiç Kimse Havuz Temizlemeye Gelmesin

Sizin ve sizden sonraki müşterilerimizin sağlığı açısından, her gün havuz temizliği, görevli personeller tarafından yapılmaktadır. Bu temizlik gereklidir ve Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu kılınmıştır. Villa boş geçse dahi bu temizlik her gün yapılmaktadır ve yapılacaktır.

Havuzun Temizliği Benim İstediğim Saatler Arasında Yapılsın, Zamanını Ben Belirleyeyim

Havuz temizliği, sabah saatlerinde veya bazı villalarımızda akşam saatlerinde (bu size villaya ilk girişte belirtilecektir) yapılmakta olup, her villanın belirli bir havuz temizliği zaman dilimi vardır ve bu saatler arasında olması zorunludur. Maalesef zamanını siz belirleyemiyorsunuz.
Havuz kimyasalları havanın serin olduğu ve güneşin tam etkili olmadığı zamanlarda daha etkili olmasından dolayı zamanlama bu şekilde belirlenmiştir.

Villanın Havuzu Dışarıdan Görünüyor mu?

Muhafazakar villalar diye adlandırdığımız villalar, normal şartlar altında, yüzme havuzları ve güneşlenme terasları dışarıdan görünmemektedir,  villanın havuzu ve havuz terası hapishane gibi dahi olsa biz firma olarak, yüzde 95 lik görünmeme garantisi veririz. Yüzde 5 lik pay da sizin sakınma payınızdır.

Villaların Denize Mesafeleri Nedir?

Web sayfamızda bulunan villaların denize olan mesafeleri villalara ait detay sayfalarında belirtilmektedir.Ayrıca villaların markete,restauranta ve kent merkezine olan mesafelerini de içeren bilgilere yine bu sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Aracımız Yok, Bizi Villamıza Kadar Siz Taşır mısınız ?

Maalesef yolcu taşıma ruhsatımız olmadığı için sizi aracımıza alamıyoruz. Araç kiralamanız, transfer satın almanız veya taksi tutmanız gerekecektir.

Araç Kiralama Yapıyor musunuz ?

Villa Konforu, transfer ve araç kiralama konusunda hizmet vermemektedir. Bu gibi ihtiyaçları olan müşterilere, bölgede bulunan, araç kiralama ve transfer hizmeti veren firmalara yönlendirir.

Kiraladığım Araç, Satın Aldığım Transfer, Tuttuğum Taksi ile İlgili Problemim Var Yardımcı Olur musunuz ?

Villa konforu, üçüncü şahıslardan, firmalardan, kurumlardan alınan hizmete kesinlikle karışmaz. Bu gibi problemler sizin kendi sorumluluğunuzdadır.

Havalimanı’ndan Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim ?

Havalimanından araç kiralamadınız veya transfer satın almadınız ise Dalaman Havalimanı’na indikten sonra, Kalkan veya Kaş bölgesindeki villalara gitmek için öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne binip Fethiye otogarında ineceksiniz,  Fethiye otogarından Kalkan veya Kaş minibüsüne bineceksiniz (akşam saatlerinde ulaşım olmayabilir, sormanız gerekiyor) Kaş veya Kalkan (hangi bölgeye gidecekseniz) otogarında inecekseniz. Villanıza TAKSİ ile gideceksiniz.

Fethiye bölgesinde villa kiralamış iseniz; öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne binip Fethiye otogarında ineceksiniz, oradan da TAKSİ’ye binip villanıza gideceksiniz.

Marmaris bölgesinde villa kiralamış iseniz; öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne binip Marmaris otogarında ineceksiniz, oradan da TAKSİ’ye binip villanıza gideceksiniz.

Dalyan bölgesinde villa kiralamış iseniz; öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne binip Dalyan otogarında ineceksiniz, oradan da TAKSİ’ye binip villanıza gideceksiniz.

Bodrum bölgesinde villa kiralamış iseniz, öncelikle Milas-Bodrum Havalimanına gelip, daha sonra bodrum otogarı için Havaş otobüsüne bineceksiniz. Bodrum otogarından villanıza TAKSİ ile gideceksiniz.
NOT: Ulaşım için yazmış olduğumuz bilgiler sadece bilgi amaçlıdır, Havaş’ı ve gideceğiniz yerlerdeki otogar yetkilisini arayıp daha doğru ve daha detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz. Yanlış yere gitmenizden, taşıt bulamamanızdan, yolda kalmanızdan vs gibi olumsuz tüm durumlardan Villa Konforu kesinlikle sorumlu değildir.

Üyelik Hakkında

Nasıl Üye Olabilirim?

Site sağ üstte yer alan kayıt ol linkinden üye kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Üye olmadan rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, üye olmadan rezervasyon yapabilirsiniz.

Bize Mail, telefon yada whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Üye girişi yaptıktan sonra, sağ üstte üye panelinize giriş saylayabileceğiniz linklerin hepsini görebilirsiniz.

Bu panel üzerinde şifre değişikliği ve diğer kişisel bilgilerinizde yapmak istediğiniz tüm değişiklikleri yapabilirsiniz.

Rezervasyonlarımı Takip Edebilir miyim?

Üye kaydı ile yapmış olduğunuz tüm rezervasyonlarınızı kullanıcı panelinizde takip edebilirsiniz.

SORUNUZA CEVAP BULAMADINIZ MI?

Aşağıdaki formu doldurarak yada whatsApp numaramızdan bize ulaşabilirsiniz?

Sizlere yardımcı olmaktan büyük keyif alırız.

Ara
0 Yetişkin

Mayıs 2022

 • P
 • S
 • Ç
 • P
 • C
 • C
 • P
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Haziran 2022

 • P
 • S
 • Ç
 • P
 • C
 • C
 • P
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

Listeleri karşılaştır

Karşılaştır